Explainer video

Explainer videa jsou krátká online videa, která vysvětlují produkt, službu či myšlenku. Většinou jsou dlouhá 1 – 2 minuty, bývají jednoduchá, zábavná a originální. Cílem explainer videa je nejen vysvětlit, ale zároveň i zaujmout a prodat. Než se pustíme do 5 důvodů, proč si animované explainer video nechat zpracovat, podívejme se, jak by takové video mohlo vypadat:

5 důvodů, proč Explainer Video

Zvyšuje konverze. Když si dáte kvalitní video na úvodní stránku, výrazně se zvýší počet návštěvníků webu, ze kterých se stanou vaši zákazníci. To je nejčastější důvod, proč do explainer videa investovat.

Zaujme, lépe se z něj učíme. Většina lidí si raději pustí zábavné video než studuje knihy a složitý text. I ve školách je dokázáno, že děti raději sledují videa, naučí se tak více. To platí i pro online svět.

Zlepšuje SEO. Web s videem má dle statistik 53krát větší šanci, že se zobrazí na první stránce vyhledávačů (Google, Seznam aj.).

Snižuje budoucí náklady. Nemusíte znovu a znovu produkt nebo službu vysvětlovat, explainer video si zákazníci pustí na webu. Nepřímo oslovíte i lidi, kteří si video najdou sami.

Rychle se sdílí a šíří. Internetový svět nabádá ke sdílení. Máte-li zajímavý produkt, službu nebo myšlenku, dobře zpracované animované video se může internetem rychle šířit.

Mezi další benefity explainer videa patří redukce opuštění webu (video na něm návštěvníka udrží déle), budování dobrého jména a značky, povědomí o značce i možnost použít video na mnoha místech – web, sociální sítě, email marketing, propagace aj.

Jak explainer video vypadá

Krátké, jednoduché a ideálně i zábavné video musí zaujmout a vysvětlit. Pro tato 1 – 2 minuty dlouhá animovaná videa je nejlepší využít scénář ve formě příběhu. K animaci se přidá profesionální dabing, hudba a vhodné zvukové efekty. Grafika se přizpůsobí stylu a požadavkům klienta.

0%
B2B používá video
0m
Času na webu
0x
Vyšší šance umístění
0x
Lepší Brand

96% B2B společností v marketingu používá videa. B2B (bussines to bussines) znamená vztahy mezi dvěma firmami, dvěma obchodníky. V praxi tedy v marketingu video používá skoro každá firma.

Video prodlouží čas, který návštěvníci stráví na vašem webu. Statistika je jasná. Bez videa průměrně stráví lidé na konkrétním webu 8 sekund, s videem to jsou 2 minuty! Za tu dobu už se vám vaše služby nebo produkty podaří představit.

53krát vyšší šance se lépe umístit na Googlu. Další statistický fakt, Google preferuje videa a tak vás video vytlačí nahoru. A to i v dalších vyhledávačích.

Video pomáhá budovat povědomí o značce. Záleží na kvalitě videa, ale obecně platí, že video podporuje dobré jméno firmy, buduje značku a rozšiřuje povědomí o ní. Používat expainer video znamená i lepší brand!

Konzultace

ZDARMA30 minut
 • Zjistěte, jak vám video pomůže
 • 30 minut nezávazné konzultace

Explainer Video

od 38 000 60 sekund
 • SLEVA – původní cena: 57 000 Kč
 • Popište svůj produkt skrze příběh
 • Zvuk k videu doplní profesionální dabing
 • Profi video – pokročilé pozadí scén
 • Tvorba originálního grafického stylu
 • CZ / SK / EN *

Infografika

od 19 000 60 sekund
 • SLEVA – původní cena: 27 000 Kč
 • Vhodná kombinace textů, ilustrací a grafů
 • Zvuk k videu doplní profesionální dabing
 • Tvorba originálního grafického stylu
 • CZ / SK / EN *

* CZ / SK / EN – Video je možné vytvořit ve všech hlavních světových jazycích

Jaké je ideální řešení pro mě?

Kontakt

Kam dál

Reklamní video